Národní divadlo marionet

Národní divadlo marionet

Nenapodobitelný divadelní prostor Říše loutek najdete v Městské knihovně na Starém městě pražském. Národní divadlo marionet zde funguje od roku 1991 a je skutečným světovým unikátem.

5 4 3 2 1 Národní divadlo marionet 1.5/5 - Hodnocení: 4 www.mozart.cz

Kontaktní údaje

Žatecké 1
Praha 1, 110 00
+420 224 819 322
festival@mozart.cz

Kontaktovat

Informace

Loutkové divadlo pro dospělé i dětské diváky -  Národní divadlo marionet - má za sebou dvacet úspěšných premiér a více než 6000 repríz. Nejsledovanější hrou se stalo marionetové provedení Dona Giovanniho, které se dočkalo 4500 opakování. 
Profesionální loutkové divadlo opravdu stojí za to navštívit, zážitek z představení je jedinečný, přesvědčivost dřevěných herců vás určitě překvapí.

Zmenšenou kopii některé klasické české marionety si můžete koupit v divadelním obchodě. Na památku.

Aktuální program

Názory klientů na tuto firmu

 1. ghori92

  5 4 3 2 1

  I adore preparing mainly because it truly is resourceful in addition to worthwhile. It is just a proficiency of which produces persons in concert in addition to makes for almost endless playing. By uncomplicated pots and pans to help difficult formulas, preparing is usually methods to exhibit by yourself in addition to nurture some others. Furthermore, this full satisfaction of developing some sort of delectable mealtime is really unrivaled. Stella! Restaurant
 2. Movie Leather Jackets

  5 4 3 2 1

  We are giving away discounts on our leather jackets. So if you have a wishlist that you want these items? Then now is the time to get it. Buy the Ryan Bingham grey coat now and get free shipping as well.
 3. Jumoition

  5 4 3 2 -1

  I am also extremely curious to know what professional puppetry is like? Hope to have a chance to go there.
 4. CNC Drilli

  5 4 3 2 1

  products are cute. We are glad to give you the positive rake insert opportunity to Shoulder Milling Inserts Buy product best tungsten carbide inserts carbide inserts for a very accessible price.We only sell first-class product that are carefully tpgn insert sourced from manufacturers that must comply with our stringent quality control standards.

Váš názor a hodnocení

Comment author