Divadlo ABC

Divadlo ABC

Městská divadla pražská, Divadlo ABC a Divadlo Rokoko, fungují jako jeden soubor hrající na dvou scénách. Splňují charakteristiky moderního a kvalitního činoherního divadla.

1 2 3 4 5 Divadlo ABC 0/5 - Hodnocení: 0 www.mestskadivadlaprazska.cz

Kontaktní údaje

Vodičkova 28
pasáž U Nováků, Praha 1
+420 222 996 114
rezervace@m-d-p.cz

Kontaktovat

Informace

Divadlo ABC vychází z vlastních bohatých tradic Osvobozeného divadla, ke spojení s Divadlem Rokoko, bývalým Kabaretem Rokoko, došlo v šedesátých letech. Tehdy vznikla Městská divadla pražská.
Rozsáhlý tvůrčí a herecký potenciál divadel se vždy soustředil na co nejširší divácké vrstvy, Městská divadla uváděla komedie, detektivky, ale i muzikály a balet.

Filosofií současných spojených divadel ABC a Rokoko je propojení divadelní scény s běžným pražským životem. Divadlo, které je obvyklým místem setkávání lidí a přitom si zachovává kulturní standart, je nositelem společenské etikety. Z tohoto pohledu je "manuál návštěvníka", vlastně návod, jak se do divadla obléci a jak se v něm chovat, uvedený na webu Městských divadel pražských, sympatickým a užitečným počinem. Přece jen zásady Guta-Jarkovského z našeho povědomí mizí rychleji, než si připouštíme.

Aktuální program

Váš názor a hodnocení

Comment author