Divadlo pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou

Divadlo působící na stejném místě již od roku 1892.

5 4 3 2 1 Divadlo pod Palmovkou 1.5/5 - Hodnocení: 2 www.podpalmovkou.cz

Kontaktní údaje

Zenklova 34
Praha 8, 180 36
+420 283 011 127
pokladna@podpalmovkou.cz

Kontaktovat

Informace

Palmovka má své jméno už od roku 1686, a to po majitelce zdejších vinic a statku, paní Voršile Palmové. Usedlost Palmovka navštěvovala během její historie řada známých osobností. Traduje se, že na zdejší zahradě napsal své poslední verše Vítězslav Hálek. 

Na místě dnešního Divadla pod Palmovkou se hrála česká představení už od roku 1865. Novodobé dějiny libeňského divadla se datují od roku 1948.
V průběhu 67 sezon bylo v divadle uvedeno 406 premiér. Za všechny režiséry, kteří touto scénou prošli, připomeňme Otomara Krejču, Jana Grossmana, Václava Lohniského, Evžena Sokolovského nebo Petra Kracika. Na zdejším jevišti hráli například i Vlasta Burian a Eduard Vojan. V hereckém souboru působili mimo jiné Jan Skopeček, Josef Kemr, Dana Kolářová, Eduard Cupák, Radoslav Brzobohatý, Ladislav Mrkvička, Marie Málková či Věra Galatíková.
V roce 2013 bylo divadlo při povodni zaplaveno. Soubor dva roky zkoušel a hrál mimo svou domovskou scénu. Navzdory podmínkám za tu dobu vzniklo devět nových inscenací. Nová kapitola Divadla pod Palmovkou se začne psát v říjnu 2015, kdy bude jeho budova po rekonstrukci znovu otevřena.
V minulosti se Palmovka profilovala jako divadlo stavějící především na práci s hercem. Naším cílem je obnovit toto pojetí a přidat něco navíc.
Klasická díla světového dramatu jsou kulturní pamětí lidstva a tedy nutnou součástí dramaturgie repertoárového divadla. V moderně pojatých inscenacích budou tvořit základ naší produkce. Tato díla, postavená na velkých příbězích, mají společnou schopnost srozumitelně vyjadřovat emoce a myšlenky, provokovat smích a vyvolávat katarzi – tedy to, co diváka vrací do divadla.
Budeme však klást důraz také na uvádění současných her a prostřednictvím divadelního Studia PalmOFFka usilovat o získávání nových mladých diváků, pro které budeme vytvářet linii politického kabaretu a experimentálního či autorského divadla.

Aktuální program

Názory klientů na tuto firmu

  1. emna

    5 4 3 2 -1

    An excellent method to relax from your hectic life is to watch TV. And many used to use cable TV for that purpose. However, in the age of streaming alternatives, cable TV can be more expensive and draining. Perhaps you're considering whether there's a better, less expensive solution. YouTube TV is a top contender if you're looking for a cable substitute. One of the biggest video platforms in the world, YouTube is extending its audience with the launch of YouTube TV, a new live TV service. You can access a huge selection of channels thanks to this streaming service. And if you make advantage of a YouTube TV promo code, it may be shockingly affordable.
  2. routerlogin 19216811

    5 4 3 2 1

    This is my most memorable time I visit here. I found so many engaging stuff in your blog, How to get wifi router admin password? particularly its conversation. From the lots of remarks on your articles, I surmise I am by all accounts not the only one having all the recreation here! Keep doing awesome. I have been significance to compose something like this on my site and you have given me a thought.

Váš názor a hodnocení

Comment author